Zapraszamy na otwarty wykład pt. "Wyładowania elektryczne w powietrzu, czyli o piorunach i nie tylko! 19.04.2022 11:30

Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na otwarty wykład pt. "Wyładowania elektryczne w powietrzu, czyli o piorunach i nie tylko", który odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2022 r. (środa) o godz. 17:00.

Spotkanie będzie miało charakter wykładowo-laboratoryjny. Dr inż. Andrzej Mrozik na wykładzie omówi podstawowe zagadnienia związane z wyładowaniami elektrycznymi: mechanizmy ich powstawania oraz zjawiska, które im towarzyszą.

W części praktycznej zostaną przeprowadzone doświadczenia przedstawiające wyładowania elektryczne w kilku układach generacyjnych. Zaprezentowane zostaną różnego rodzaju wyładowania - od powierzchniowych do małych piorunów laboratoryjnych.

Udział jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w sali A110 w budynku WE przy ul. Sikorskiego 37.

Zapraszamy!