Zapraszamy na kolejny wykład otwarty dla młodzieży 19.01.2023 14:53

Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na otwarty wykład pt. "Blackout światłowodowy", który odbędzie się w dniu 25 stycznia 2023 r. (środa) o godz. 17:00 w sali 301 w budynku WE przy ul. 26 Kwietnia 10.

Prezentowana tematyka dotyczy zastosowań techniki światłowodowej w życiu codziennym oraz nieznanych strategicznie konsekwencji wrażliwości infrastruktury dostępowej i transportowej, z której korzysta każdy mieszkaniec naszego kraju. Podczas spotkania omówiony zostanie współczesny stan technologiczny oraz jego dalszy rozwój w kierunku szybkiego Internetu optycznego oraz technologii 5G/6G. Zaprezentowane zostaną również bieżące prace studenckie Koła Naukowego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.