Zapraszamy na kolejny otwarty wykład dla młodzieży 17.11.2023 09:00

Po środowym wykładzie prof. Patryka Urbana, w którym wzięło udział około 50 uczniów szczecińskich szkół średnich, serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie związane z techniką światłowodową, tym razem prowadzone przez Studenckie Koło Naukowe.

Podczas spotkania, które odbędzie się w środę 22 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w sali 301 w budynku WE przy ul. 26 kwietnia 10, zostanie zaprezentowana dotychczasowa działalność, doświadczenia i najnowsze projekty Studenckiego Koła Naukowego "Teleinformatyk". W ramach wykładu zostaną przedstawione najnowsze osiągnięcia techniki światłowodowej w aplikacjach sensorycznych związanych z energią wiatrową, fotowoltaiką, energią wodorową oraz pojazdami wodorowymi, a także projekty czujników, które wykonuje SKN Teleinformatyk oraz stanowiska technologiczne i pomiarowe (np. polerka wielomodowych złącz światłowodowych, stanowisko do badania właściwości polaryzacyjnych i widmowych próbek) dostępne w Laboratorium Technologii Teleinformatycznych i Fotoniki.