"Zapłonął" żyrandol 20.11.2009 10:58

W holu Wydziału Elektrycznego, w zabytkowym budynku przy ul. Sikorskiego 37 "zapłonął" piękny żyrandol *, który został ufundowany z okazji 40. Szczecińskich Dni Techniki przez szczecińskie firmy przemysłu elektrotechnicznego oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Oddział w Szczecinie.W tej miłej uroczystości, która odbyła się 17 listopada br. wzięli udział fundatorzy, Ewa Mańkiewicz-Cudny - Prezes Zarządu Głównego FSNT NOT, Piotr Szymczak - Prezes Oddziału SEP, zaproszeni goście, pracownicy Wydziału oraz Bohdan Ronin-Walknowski – artysta, autor tabliczki pamiątkowej.Symbolicznego "pstryknięcia" i uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali Dziekan Wydziału i Prezes SEP. Wszyscy goście lampką wina wznieśli toast za pięknie oświetloną przyszłość Wydziału Elektrycznego.* Projektantem żyrandola jest Floyd Paxton. Żyrandole takie zdobią m.in. Opera House w Sydney, Museum Kunst Palast w Dusseldorf, Synagoge - Gemeindezentrum w Utah/USA.