XII Sympozjum Niepewność Pomiarów 07.03.2013 12:06

W dniach 11-15 lutego 2013 r. w Świnoujściu odbyło się XII Sympozjum Niepewność Pomiarów, zorganizowane przez Katedrę Sterowania i Pomiarów WE ZUT, pod patronatem Głównego Urzędu Miar. Wzięli w nim udział naukowcy z 9 ośrodków akademickich z całej Polski, pracownicy Głównego Urzędu Miar w Warszawie, Okręgowych Urzędów Miar z całego kraju, przedstawiciele Wojskowych Ośrodków Metrologii oraz Polskiego Centrum Akredytacji w Warszawie.W uroczystości otwarcia, poprowadzonej przez prof. dr hab. inż. Stefana Kubisę, wzięli udział przedstawiciele władz ZUT oraz Wydziału Elektrycznego: Prorektor ZUT ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka, Dziekan Wydziału Elektrycznego ZUT dr hab. inż. Stefan Domek, prof. nadzw. ZUT oraz Kierownik Katedry Sterowania i Pomiarów prof. dr hab. inż. Zbigniew Emirsajłow. Sesji otwierającej Sympozjum przewodniczyła mgr inż. Elżbieta Michniewicz – Dyrektor Zakładu Elektrycznego GUM.W trakcie Sympozjum wygłoszono 22 referaty z dziedziny metrologii i niepewności pomiarów. Wszystkie zyskały pozytywną opinię Komitetu Naukowego XII SNP, który zarekomendował je do wydania w Wydawnictwie PAK, będącym patronem prasowym imprezy. Współpracę techniczną Sympozjum zapewniły dwie firmy: AM Technologies i Tespol, będące autoryzowanymi przedstawicielami sprzętu pomiarowego znanych światowych marek. Na swoim posiedzeniu Komitet Naukowy zadecydował o konieczności kontynuowania SNP w latach następnych.Szczegóły są dostępne na stronie internetowej snp.zut.edu.pl.