XII Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka 29.10.2010 12:42

W dniach 20– 24 października 2010 r. już po raz XII odbyły się Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka. Impreza miała charakter międzynarodowy, ponieważ – oprócz członków SEP z całego kraju – przyjechali również goście z Niemiec i Ukrainy. Za organizację odpowiedzialny był Komitet Organizacyjny złożony z osób zrzeszonych we Wrocławskim Oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich, który zapewnił atrakcje we Wrocławiu i Szklarskiej Porębie.Inauguracja XII ODME odbyła się w Auli Politechniki Wrocławskiej, podczas której wręczono odznaczenia i wyróżnienia oraz stypendia Zarządu Głównego SEP. Te ostatnie zostało przyznane między innymi studentom Krystianowi Czyżewskiemu i Jarosławowi Rojkowi oraz doktorantowi Sebastianowi Wiszniewskiemu z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.We Wrocławiu uczestnicy zwiedzali Politechnikę Wrocławską i uczestniczyli w dyskusjach oraz wykładach. Dalsze obchody były kontynuowane w Szklarskiej Porębie, gdzie wraz z innymi atrakcjami odbywała się Liga Elektryków.Wspomniane rozgrywki składały się z kilku rund. Pierwsza polegała na rozwiązaniu zadań teoretycznych. Pozostałe miały charakter praktyczny. Po dwóch rundach wyłoniono cztery zespoły, które mierzyły się w półfinałach i finałach. Nasz zespół składający się ze studentów AK SEP przy Wydziale Elektrycznym w składzie: Przemysław Pilczuk, Piotr Świgoń, Marcin Jaroszek, Jacek Barański i Michał Szadkowski po raz pierwszy w historii awansowali do dalszych rozgrywek i to z pozycji lidera. Jednak w kolejnym zadaniu nasza grupa wypadła nieco gorzej i ostatecznie zajęła 3 miejsce.Całe spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją, na której podsumowano XII Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka, ogłoszono wyniki Ligi Elektryków oraz wręczono nagrody i podziękowania.