XI Sympozjum Niepewność Pomiarów 28.02.2012 09:37

W dniach 13-17.02.2012 r. w Świnoujściu odbyło się XI Sympozjum Niepewność Pomiarów. Organizowane w cyklu rocznym przez Zakład Metrologii Katedry Sterowania i Pomiarów Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Sympozjum zgromadziło 46 uczestników. Przybyli przedstawiciele Głównego Urzędu Miar, okręgowych urzędów miar, wojskowych ośrodków metrologii, instytutów naukowo-badawczych i wyższych uczelni technicznych.Wygłoszono 17 referatów, których tematyka skupiała się na zagadnieniach teoretycznych i praktycznych oraz aspektach prawnych związanych z niepewnością pomiarów. O istotności prezentowanych w referatach zagadnień świadczyły żywe dyskusje po każdym wystąpieniu, przy pełnym zainteresowaniu i zaangażowaniu wszystkich uczestników, aż do ostatniej sesji naukowej.Biorąc pod uwagę przebieg i żywe zainteresowanie uczestników prezentowaną tematyką, Komitet Naukowy XI Sympozjum podjął decyzję o zorganizowaniu XII Sympozjum w lutym 2013 roku. Komitet zdecydował także o rozszerzeniu formuły XII Sympozjum. Będzie ono mieć charakter konferencyjny i szkoleniowy.