Wystawa fotografii Piotra Kuci pt. "Return" 27.11.2018 11:07

W dniu 22 listopada 2018 r. w Galerii szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików mieszczącej się w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 Kwietnia 10, miał miejsce kolejny wernisaż wystawy fotografii. Tym razem wystawa pt. "Return" autorstwa dr. Piotra Kuci - adiunkta na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP - uzupełniona została demonstracją aparatu otworkowego, wyposażonego jedynie w otwór do eksponowania, całkowicie pozbawionego obiektywu.

Poza omówieniem prezentowanych w Galerii zdjęć, Autor przybliżył zebranym uczestnikom wernisażu technikę fotografii otworkowej, sięgającej czasów starożytnego Egiptu. Specyficzne przebarwienia, refleksy, czasem celowa nieostrość, a z drugiej strony pełna głębia ostrości to cechy charakterystyczne zdjęć przedstawionych na wystawie Piotra Kuci, nadające jej wyjątkowej oryginalności. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii ZPAF i przyjrzenia się z bliska tym, nieco innym od współczesnych zdjęć cyfrowych, fotografiom otworkowym.

Wybrane fotografie są dostępne na stronie: 24kurier.pl/aktualnosci/kultura/w-galerii-zpaf-piotr-kucia-return/

Autor zdjęć: Eugeniusz Barcz