Wyróżnienie Intela dla prezesa Studenckiego Koła Naukowego Teleinformatyki „Apacz 500” 25.08.2014 09:55

Miło nam poinformować, iż projekt pt. „Maze riddle” autorstwa studenta IV semestru Teleinformatyki Konrada Derdy został wyróżniony w konkursie Intel Galileo Content Creation Competition uzyskując grant w wysokości 2000 USD. Finał konkursu, w którym można będzie uzyskać podwojenie wartości grantu, odbędzie się pod koniec września w Gdańsku.Pan Konrad Derda jest prezesem Studenckiego Koła Naukowego Teleinformatyki „Apacz 500” zrzeszającego najaktywniejszych studentów naszego najmłodszego kierunku studiów, którego opiekunem jest dr inż. Piotr Lech z Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej. Dodatkowym wsparciem podczas tworzenia wniosku były uwagi dr inż. Pawła Dworaka z Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki, koordynującego współpracę Wydziału Elektrycznego z firmą Intel.Projekt zakłada zorganizowanie zajęć dla studentów związanych z budową i programowaniem robotów mobilnych w oparciu o rozwiązania Intel Galileo oraz Arduino w trzyosobowych zespołach. Celem zajęć będzie jak najszybsze znalezienie drogi w nieznanym labiryncie przez zespół trzech komunikujących się ze sobą robotów.Gratulując sukcesu, wyrażamy przekonanie, iż zajęcia te oraz duża aktywność pracowników i studentów Wydziału z zakresie teleinformatyki, przyczynią się do coraz większego zainteresowania studiami na tym kierunku, także na uruchamianych już za rok studiach magisterskich. Zapraszamy !!!