Wyróżnienie dla Doktorantki WE na XII International PhD Workshop OWD'2010 27.10.2010 12:40

W dniach 23-26 października 2010 r., w Wiśle odbyły się XII International PhD Workshop OWD'2010. W warsztatch, organizowanych tradycyjnie przez Katedrę Mechatroniki Politechniki Śląskiej w Gliwicach pod patronatem PTETIS, IET, IEEE - Polish Section oraz dziekanów kilku Wydziałów Elektrycznych, udział wzięło około stu młodych adeptów nauki z ośmiu krajów europejskich (Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Białoruś, Ukraina, Niemcy, Szwecja). Z naszego Wydziału uczestniczyli: mgr inż. Maja Kocoń, mgr Barbara Szymanik, mgr inż. Łukasz Urbański oraz mgr inż. Michał Łukasik. Podczas sesji naukowych oraz formalnych i nieformalnych dyskusji mieli oni okazję konsultować swoje dokonania z uznanymi naukowcami zarówno z Polski, jak i zagranicy. Po raz pierwszy w Warsztatch wzięli również udział tzw. Młodzi Eksperci, którzy brali aktywny udział w dyskusjach oraz oceniali prezentowane prace. Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie reprezentował zespół w składzie: dr inż. Krzysztof Pietrusewicz oraz dr inż. Marcin Ziółkowski.Miłym akcentem było wyróżnienie dyplomem przez Komitet Naukowy słuchaczki studiów doktoranckich na naszym Wydziale - mgr Barbary Szymanik, za referat "Influence Of Ground Surface Roughness On Effectiveness Of Landmine Detection Using Active Infrared Thermography".Poza sesjami naukowymi znalazł się oczywiście czas na podziwianie górskiej natury. Malownicza okolica ujmowała swoim urokiem i cudownymi widokami.Kolejne warsztaty już za rok.