Aktualności

Wyniki 25. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 27.06.2024 13:45

W dniu 26 czerwca 2024 r., dwa tygodnie przed ogłoszeniem oficjalnych wyników egzaminów maturalnych ukazał się jubileuszowy, dwudziesty piąty, Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie w ogólnopolskim zestawieniu uczelni akademickich wrócił na pozycję sprzed dwóch lat, zajmując 39. miejsce. Wśród 24 sklasyfikowanych uczelni technicznych tym razem zajął miejsce 12.

W rankingu kierunków technicznych dwa kierunki Wydziału Elektrycznego wysoko uplasowały się wśród najpopularniejszych kierunków wybieranych w Polsce:

- 9 miejsce automatyka i robotyka

- 11 miejsce elektrotechnika

Warto zwrócić uwagę, iż w kategorii "wynagrodzenia absolwentów", "zatrudnienie absolwentów" oraz "jakość przyjętych na studia" nasza elektrotechnika zajęła 3 miejsce w kraju a w kategorii "cytowania publikacji" znalazła się na 2 miejscu. Z kolei nasza automatyka i robotyka znalazła się na 1 pozycji w Polsce w kryteriach "FWCI" oraz "FWVI", które stanowią wskaźniki określające liczby niezależnych cytowań oraz odsłon publikacji w bazie SCOPUS w porównaniu z podobnymi publikacjami naukowców z innych uczelni.