Wykłady profesora z Gruzji w ramach programu Erasmus+ 07.12.2015 11:04

W dniu 9 grudnia, przebywający na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie z wizytą dydaktyczną w ramach projektu mobilnościowego KA107 programu Erasmus+, profesor Sergo Dadunashvili z Department of Electroengineering and Electronics Georgian Technical University, Tbilisi wygłosi następujące wykłady:o godz. 10:15, sala C401 w budynku przy ul. 26 Kwietnia 10:"Intelligent embedded systems. Programmable logic arrays. Scope of wireless communication. Structure and topology of wireless sensor networks. Using ZigBee devices in monitoring systems."o godz. 14:15, sala A110 w budynku przy ul. Sikorskiego 37:"Using of embedded systems in biomedical applications. Biomedical monitoring systems. Intelligent home healthcare embedded systems. Pluggable medical transducers."Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!