Wykład “Robot-on-a-chip by Using Micro/Nano Mechatronics” 30.09.2012 08:40

Dnia 26 września br. na naszym wydziale odbył się wykład “Robot-on-a-chip by Using Micro/Nano Mechatronics”, który wygłosił dr Huseyin Uvet z Yildiz Technical University w Instambule. Wykład był częścią wizyty w ramach Programu Erasmus – Wydział Elektryczny podpisał umowę z tą uczelnią, celem zintensyfikowania współpracy edukacyjnej i naukowej.W bardzo ciekawym wykładzie dr Huseyin Uvet przedstawił wyniki swoich prac badawczych. Były one w części prowadzone w znanych ośrodkach naukowych w Japonii (Osaka, Nagoya), gdzie spędził 7 lat, realizując w tym czasie studia magisterskie i doktorskie.Oprócz wykładu, w programie wizyty znalazły się liczne spotkania i rozmowy z zespołami WE oraz zwiedzanie najciekawszych laboratoriów. Przeprowadzone rozmowy pokazały, że doświadczenie dr. Uveta w zakresie zastosowań mikro- i nanotechnologii w różnych obszarach, może przyczynić się do zapoczątkowania prac w nowych, wspólnych projektach badawczych. Planowane są kolejne wizyty kadry dydaktycznej obu naszych uczelni, a także wymiana studentów w ramach Erasmusa.