Wyjazdy studentów do zakładów produkcyjnych Bernecker&Rainer GmbH 09.12.2013 09:45

W dniach 2 i 6 grudnia 2013 r. dwie 30-osobowe grupy studentów kierunków Teleinformatyka oraz Automatyka i Robotyka z Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie miały możliwość zwiedzania zakładów produkcyjnych firmy Bernecker&Rainer GmbH w miejscowości Eggelsberg w Austrii. Wyjazdy zorganizowano w ramach oferty kształcenie zamawiane, a sfinansowano ze środków projektu PO KL.04.01.02-00-239/12-00, którego jednym z zadań jest wsparcie rozwoju praktycznych umiejętności absolwentów, głównie poprzez udział studentów w wyjazdach studyjnych do zakładów pracy w kraju i zagranicą.Firma B&R należy do największych i najnowocześniejszych na świecie producentów sprzętu i technologii z zakresu automatyki dla branż specjalizujących się w opakowaniach, tworzywach sztucznych, drukowaniu i papierze, włókiennictwie, motoryzacji, żywności i napojach, półprzewodnikach, drewnie, metalach i górnictwie, farmaceutykach, chemikaliach i automatyzacji procesów. Studenci mieli możliwość zapoznania się zarówno z procesem produkcji na nowoczesnych w pełni zautomatyzowanych liniach technologicznych jaki i zwiedzenia działów badawczo-rozwojowych, gdzie grupy inżynierów z Europy i wielu krajów świata opracowują i przygotowują do wdrożenia produkty dla wszystkich obszarów automatyzacji maszyn i techniki sterowania procesami.