Wyjazd studentów na Międzynarodowe Targi SPS/IPC/Drives 2013 05.12.2013 11:34

W dniu 28.11.2013 roku odbył się wyjazd grupy studentów kierunków Automatyka i Robotyka oraz Teleinformatyka do Norymbergi (Niemcy) na kolejne już, jedne z największych na świecie, a z pewnością największe w Europie, targi związane z szeroko rozumianą automatyką przemysłową. Międzynarodowe Targi SPS/IPC/Drives 2013 potwierdziły, iż nowoczesne technologie teleinformatyczne coraz częściej przeplatają się z automatyką i robotyką.Do najciekawszych technologii, z jakimi mogli zapoznać się nasi studenci należały:1) Google glass w zastosowaniu do realizacji funkcjonalności "rozszerzonej rzeczywistości" w wizualizacji procesów przemysłowych2) szybkie pomiary wysokoczęstotliwościowe dla celów diagnostyki szybkozmiennych zjawisk fizycznych (drgań, ciśnienia akustycznego)3) zintegrowane sterowniki bezpieczeństwa wielu firm, zapewniające bezpieczną dla użytkownika pracę maszynWyjazd finansowany był ze środków projektu „Zapewnienie większej liczby absolwentów kierunku Automatyka i Robotyka oraz Teleinformatyka odpowiedzią Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie na potrzeby rynku pracy” w ramach PO KL.04.01.02-00-239/12-00.