Wygrana na ROBOCOMP 2011 18.05.2011 12:07

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych studentów. W dniu 14 maja 2011 roku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbył się Festiwal Robotyki „ROBOCOMP 2011” o zasięgu międzynarodowym. Głównym tematem festiwalu były walki autonomicznych robotów sumo oraz wyścigi robotów śledzących klasy linefollower.Na zawodach Wydział Elektryczny ZUT reprezentowała 3- osobowa drużyna ze Studenckiego Koła Naukowego Robotyki Praktycznej „SKORP” (opiekun mgr inż. Andrzej Biedka) w składzie :

• inż. Bartosz Sidorowicz
  • inż. Radosław Waldon
  • Arkadiusz Kalinowski

Razem ze swoim robotem o nazwie „Slayer” zajęli oni I. miejsce w kategorii minisumo, pokonując prawie 30 innych konstrukcji z całej Polski, a także z Litwy i Słowacji. Konstrukcja robota jest efektem ich ponad półrocznej pracy w ramach koła naukowego i była prezentowana na II Uczelnianej Sesji Kół Naukowych.www.robocomp.info[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0VJIwGC_3G0[/youtube]