Wydział Elektryczny ZUT Partnerem wydarzenia VI Spotkanie Nauki i Biznesu 04.10.2024 14:10

3 października 2024 r. Wydział Elektryczny ZUT miał zaszczyt być partnerem VI Spotkania Nauki i Biznesu, wydarzenia, które miało na celu wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami a przedsiębiorcami oraz organizacjami wspierającymi sektor biznesowy.

Organizatorem Spotkania był Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie wraz z Centrum Inicjatyw Gospodarczych - Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oraz Lubuskim Klastrem Metalowym.

Spotkanie stworzyło doskonałą okazję do nawiązania kontaktów z naukowcami i zapoznania się z zapleczem badawczym oraz możliwościami, jakie oferuje współpraca z Wydziałem Elektrycznym, Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT.

Wydział Elektryczny prezentował w ramach tego spotkania swoją Pracownię Badań i Certyfikacji EMC, oferując wsparcie w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej (więcej informacji: www.emc.zut.edu.pl), a dr hab. inż. Przemysław Łopato, prof. ZUT, współprowadził panel dyskusyjny pt. „Nie zakłócaj i nie daj się zakłócić…”, w którym przybliżył działalność i zakres badań Pracowni Badań i Certyfikacji EMC.

Dziękujemy za możliwość współpracy i udziału w tak ważnym wydarzeniu!

Fot.: Natalia Lisowska / ZUT