Wydział Elektryczny zaangażowany w kolejny projekt z 7. Programu Ramowego 25.06.2013 12:44

Wydział Elektryczny, obok partnerów z Holandii, Francji, Czech, Rosji, współpracuje w ramach projektu Research Potential - Plasma Potential Shaping an European Research Centre for Plasma Technology (FP7-REGPOT-2012-2013-1) z Leibniz Institute fuer Plasmaforschung und Technologie e.V. z Greifswaldu. Celem projektu jest intensyfikacja współpracy ośrodków partnerskich oraz program wymiany pracowników w ramach staży naukowych. Dodatkowym rezultatem mają być wspólne aplikacje projektowe dotyczące najnowszych osiągnięć i trendów w zastosowaniach plazmy nietermicznej. Projekt finansowany jest z 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej w ramach akcji wspomagających SP4 - Capacities. Działania w ramach projektu na Wydziale koordynuje dr inż. Marcin Hołub.