Współpraca Wydziału Elektrycznego z Siemens Sp. z o.o. 11.10.2013 13:29

Wydział Elektryczny stale poszukuje możliwości uatrakcyjnienia programów kształcenia oraz zbliżenia zakresu kompetencji absolwentów do wymagań pracodawców. W ostatnich dniach do grona partnerów przemysłowych Wydziału dołączył Siemens Sp. z o.o. Dział Industry tej firmy oferuje zakładom produkcyjnym szeroki wybór urządzeń i systemów z dziedziny automatyki przemysłowej, techniki napędowej, techniki elektroinstalacyjnej oraz aparaturę łączeniową niskiego napięcia.Podpisane porozumienie zakłada powołanie Akademii Siemensa, w ramach której realizowany będzie program szkoleniowy w zakresie sterowników SIMATIC. Uczestnicy szkoleń - studenci - będą mogli ubiegać się o certyfikat potwierdzający ich kompetencje i umiejętności praktyczne w tym obszarze.