Wizyty uczniów szkół ponadgimnazjalnych 13.04.2011 08:50

7 kwietnia br. Wydział Elektryczny gościł uczniów Technikum Łączności w Szczecinie. Młodzież przywitał Dziekan - dr hab. inż. Stefan Domek, prof. ZUT. Następnie dr inż. Krzysztof Okarma, Prodziekan ds. Studenckich, przedstawił ofertę dydaktyczną i omówił korzyści płynące ze studiowania na naszym Wydziale.W drugiej części spotkania, uczniowie zwiedzili laboratoria Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej, należące do Badawczo-Dydaktycznego Centrum Nowoczesnych Technologii Multimedialnych. Dr inż. Przemysław Mazurek i dr inż. Eugeniusz Kornatowski zapoznali gości m.in. z zagadnieniami dotyczącymi systemów telewizji cyfrowej oraz cyfrowych systemów postprodukcji dźwiękowej i technologii surround.Uczniowie odwiedzili także Katedrę Telekomunikacji i Fotoniki, gdzie dr inż. Jerzy Gajda omówił badania prowadzone w Pracowni Optycznych Teleinformatycznych Sieci Odniesienia.---W dniu 8 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć na Wydziale Elektrycznym młodzież z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem odwiedziła nas młodzież wraz z opiekunami z Białogardu, Gościna i Sulechowa. W ramach projektu „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS, przedstawiona została młodzieży bogata oferta dydaktyczna Wydziału Elektrycznego, widziana przez pryzmat nieustannego ogólnoświatowego rozwoju technologii w sferze elektroniki, telekomunikacji, informatyki, mechatroniki, automatyki, robotyki oraz energetyki. Młodzież odwiedziła Laboratorium Systemów Sterowania w Mechatronice Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki w Centrum Mechatroniki ZUT oraz Laboratorium Energoelektronicznych Źródeł Zasilania dla Technologii Zimnej Plazmy i Laboratorium Maszyn i Napędów Elektrycznych Katedry Elektroenergetyki i Napędów Elektrycznych.Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć odwiedzającej nas młodzieży zagadnienia będące tematem badań i studiów na Wydziale Elektryczny, a także zachęcić do rozwijania zainteresowań naukami matematycznymi, fizycznymi i technicznymi. Dziękując za wizytę liczmy, że widzieliśmy się z Państwem nie po raz ostatni, i część z Państwa zdecyduje się na dołączenie do grona Studentów Wydziału Elektrycznego.