Wizyta w fabryce PHILIPS Lighting Poland S.A. 15.11.2011 10:24

9 listopada 2011 r. studenci IV roku Elektrotechniki S1 odbyli wycieczkę autokarową do Fabryki PHILIPS Lighting Poland S.A. w Pile. Mieli rzadką okazję prześledzenia całego procesu powstawania produkowanych tam nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych zarówno do użytku domowego jak i zastosowań przemysłowych. W LAC - Light Application Center czyli Centrum Zastosowań Światła działającym przy fabryce, mogli zapoznać się z zasadami doboru źródeł światła, ich rozmieszczenia, oświetlenia różnych powierzchni oraz innymi parametrami.Wycieczka zorganizowana została w ramach prowadzonego na Wydziale Elektrycznym projektu systemowego „Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych – pilotaż” i sfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego.