Wizyta w fabryce ABB 22.05.2012 08:21

15 maja 2012 r. studenci naszego Wydziału odbyli kolejną wycieczkę do zakładu produkcyjnego. Tym razem celem wizyty, była fabryka międzynarodowego koncernu, którego trzy czerwone litery - ABB - znane polskim elektroenergetykom i automatykom od kilkudziesięciu lat symbolizują najwyższą jakość, precyzję wykonania i maksymalne zaawansowanie technologiczne, o czym mogli przekonać się nasi studenci zwiedzając fabrykę koncernu w Aleksandrowie Łódzkim. Fabryka Silników Elektrycznych oraz Zakład Energoelektroniki, Napędów Średniego Napięcia i Urządzeń Trakcyjnych to jedne z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce, gdzie oprócz silników niskiego napięcia, powstają urządzenia energoelektroniki – przekształtniki średniego napięcia do systemów zasilania instalacji przemysłowych, przetwornice dla farm wiatrowych oraz systemy zasilania dla trakcji elektrycznych i przetwornice dla taboru kolejowego.W fabryce studenci prześledzili zaawansowany proces powstawania kilkudziesięciu typów urządzeń o różnych mocach, wielkościach i przeznaczeniu, spełniających najbardziej wyśrubowane normy europejskie. Mogli również zobaczyć najnowocześniejsze stanowiska testowe zaprojektowane specjalnie na potrzeby tej konkretnej produkcji.Wycieczka zorganizowana została dla studentów III roku kierunku Automatyka i Robotyka w ramach prowadzonego na Wydziale Elektrycznym projektu „Uatrakcyjnienie procesu kształcenia i zapewnienie wyższej jego jakości na kierunkach: automatyka i robotyka, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn i mechatronika ZUT w Szczecinie”.