Wizyta studentów z Rosji na Wydziale Elektrycznym 30.10.2013 09:52

W dniach od 23 do 28 października br. przebywała w Szczecinie delegacja z Państwowego Uniwersytetu Transportu w Sankt Petersburgu. Była to druga edycja wyjazdu studyjnego w ramach Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.Studenci wraz z opiekunami spotkali się z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, władzami Akademii Morskiej w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Podczas drugiego dnia pobytu, goście odwiedzili dwa wydziały naszej uczelni: Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki i Wydział Elektryczny. Na Wydziale Elektrycznym, delegacja powitana została przez Prodziekana ds. Nauczania – dr hab. inż. Krzysztofa Okarmę, który przedstawił historię oraz ofertę naukowo-dydaktyczną wydziału. Następnie, dr inż. Bogdan Broel-Plater zaprezentował laboratoria znajdujące się w obu budynkach wydziału – przy ul. Sikorskiego i 26 Kwietnia. Duże wrażenie wywołały nowocześnie wyposażone laboratoria związane z technologiami teleinformatycznymi, światłowodowymi, multimedialnymi, robotycznymi oraz zimnej plazmy. Goście zainteresowani byli również Akademią Siemensa, która zakłada realizację programu szkoleniowego w zakresie sterowników SIMATIC.Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że spełniły one oczekiwania delegacji z Rosji.