Wizyta studentów z Rosji na Wydziale Elektrycznym 14.11.2012 08:33

W dniach od 9 do 13 listopada przebywała w Szczecinie delegacja z Państwowego Uniwersytetu Transportu w Sankt Petersburgu. Studenci wraz z opiekunami zwiedzili najważniejsze zabytki miasta, spotkali się z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego oraz władzami ZUT. Podczas drugiego dnia pobytu, goście odwiedzili trzy wydziały naszej uczelni: Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, Wydział Elektryczny oraz Wydział Informatyki.Na Wydziale Elektrycznym, delegacja powitana została przez Prodziekana ds. Nauczania - dr inż. Krzysztofa Okarmę, który przedstawił historię oraz ofertę naukowo-dydaktyczną wydziału. Następnie, goście zwiedzili laboratoria znajdujące się w obu budynkach wydziału - przy ul. Sikorskiego i 26 Kwietnia.Oprócz formalnych spotkań, grupa z Rosji wzięła udział w spotkaniu integracyjnym w klubie studenckim "Pinokio" oraz „Rosyjsko – Polskim wieczorze muzycznym” w klubie studenckim „Szafa".Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że pozostaną długo w pamięci naszych gości!Wizyta nastąpiła po uprzednich odwiedzinach studentów wydziałów Elektrycznego i Informatyki ZUT na uczelniach w Sankt Petersburgu, które miały miejsce w dniach 23-27 października 2012 roku.