Wizyta pracowników z Korea Electrotechnology Research Institute na Wydziale Elektrycznym 16.10.2012 15:18

Z wizytą na Wydziale Elektrycznym ZUT przebywali dr Do Hyun Kang i dr Yeong Kyung Kong z Korea Electrotechnology Research Institute w Changwon w Korei Południowej. Dr Do Hyun Kang jest dyrektorem tego największego w Korei instytutu badań podstawowych w elektrotechnice. W Instytucie tym prof. Ryszard Pałka przebywał przez trzy miesiące na początku roku 2012 jako Visiting Profesor, prowadząc wspólne badania nt. optymalizacji maszyn elektrycznych ze strumieniem poprzecznym. Efektem współpracy był m.in. wspólny artykuł przedstawiony przez prof. Pałkę na największej światowej konferencji nt. zastosowań elektromagnetyzmu International Magnetics Conference, INTERMAG 2012, w Vancouver w maju tego roku.