Warsztaty edukacyjne w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 24.04.2012 08:49

Dnia 13 kwietnia bieżącego roku grupa studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Radius odbyła jednodniowe warsztaty edukacyjne w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematyka warsztatów obejmowała zagadnienia związane z tomografią optyczną, ze szczególnym uwzględnieniem metody widmowej. Po wysłuchaniu wykładu wygłoszonego przez mgr Szymona Tamborskiego, studenci pod jego opieką mieli możliwość przeprowadzenia pomiarów z wykorzystaniem doświadczalnego tomografu zrealizowanego przez Zespół Fizyki Medycznej UMK.Warsztaty miały na celu głębsze zapoznanie się z tematem tomografii optycznej w związku z projektem Studenckiego Koła Naukowego Radius - konstrukcją tomografu optycznego w Pracowni Urządzeń Fotonicznych.