Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów 29.01.2013 10:11

W dniu 25 stycznia 2013 r. w zabytkowej Sali Bogusława w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie absolwenci Wydziału Elektrycznego, w obecności licznie zgromadzonych rodzin i przyjaciół, odebrali z rąk Prorektora ds. Organizacji i Rozwoju i Dziekana dyplomy ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia. Wśród Gości byli również obecni partnerzy z Rady Programowo-Przemysłowej Wydziału Elektrycznego, którzy wspierają działalność badawczo-rozwojową i szkoleniową, a także proces dydaktyczny, m.in. poprzez wspólne definiowanie tematów prac dyplomowych, szeroki program praktyk, staży studenckich i szkoleń, różnorodne nagrody.Najlepsi absolwenci otrzymali listy gratulacyjne Dziekana oraz drobne upominki. Wyróżnieni zostali:

Pan mgr inż. Jacek Hryniewicz, średnia ocen – 4,94 absolwent kierunku Automatyka i Robotyka, studia stacjonarne drugiego stopnia.

Pani mgr inż. Eliza Magdalena Kabacińska, średnia ocen – 4,78 absolwentka kierunku Elektronika i Telekomunikacja, studia stacjonarne drugiego stopnia.

Pan mgr inż. Marcin Minda , średnia ocen – 4,76 absolwent kierunku Elektrotechnika, studia niestacjonarne drugiego stopnia.

Ogłoszone zostały również wyniki konkursu Dziekana na najlepszą pracę dyplomową magisterską i inżynierską w roku akademickim 2011/2012. Nagrodę Dziekana otrzymali:najlepsza praca dyplomowa magisterska:

1. na kierunku Elektronika i Telekomunikacja: mgr inż. Przemysław Makiewicz - “Wirtualne Obrazowanie Rezonansu Magnetycznego (VMRI) w cyfrowym przetwarzaniu obrazów medycznych”; opiekun: dr inż. Krzysztof Penkala

2.na kierunku Automatyka i Robotyka: mgr inż. Marcin Mikołajczak - „Mobilny system wizualizacji i sterowania pracą obrabiarki numerycznej”; opiekun: dr inż. Paweł Dworak

3.na kierunku Elektrotechnika: mgr inż. Paweł Frankowski – „Analiza i implementacja wiroprądowego przetwornika do testowania struktur żelbetonowych”; opiekun: dr hab. inż. Tomasz Chady, prof. ZUT

najlepsza praca dyplomowa inżynierska:

1.na kierunku Elektronika i Telekomunikacja: inż. Michał Majeran – „Technologia GPS w systemie operacyjnym Android”; opiekun: dr inż. Robert Krupiński

2. na kierunku Automatyka i Robotyka: inż. Oskar Alksnin – „Sterowanie orientacją satelity przy pomocy pola magnetycznego Ziemi”; opiekun: dr inż. Tomasz Barciński

3. na kierunku Elektrotechnika: inż. Bartosz Mazurek – „Spalinowy model pojazdu sterowany zdalnie”; opiekun: dr inż. Witold Mickiewicz.

Rozpoczynając ceremonię wręczania dyplomów, Dziekan dr hab. inż. Stefan Domek, prof. nadzw. ZUT, zwracając się do Absolwentów, powiedział: "Drodzy Absolwenci, niech dyplom ukończenia studiów, który za chwilę otrzymacie, i na który w pełni zasłużyliście, stanie się paszportem do wspaniałej kariery zawodowej, niech ułatwi Wam skuteczne konkurowanie na europejskim, pozbawionym granic, rynku pracy, niech przyczyni się do Waszych dalszych sukcesów, a równocześnie sukcesów naszego Miasta i Regionu. Głęboko wierzę, że będziecie z dumą wspominać swoją Alma Mater, a w szczególności Wydział Elektryczny i z nostalgią wracać pamięcią do czasu spędzonego w murach uczelni".