Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów 27.01.2015 14:01

W dniu 24 stycznia 2015 r. absolwenci Wydziału Elektrycznego, w obecności licznie zgromadzonych rodzin i przyjaciół, odebrali z rąk Prorektora ds. Organizacji i Rozwoju i Dziekana dyplomy ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia. Wśród Gości obecni byli również partnerzy z Rady Programowo-Przemysłowej Wydziału Elektrycznego, którzy wspierają działalność Wydziału i chętnie uczestniczą w ważnych dla Wydziału wydarzeniach.Tegoroczna uroczystość odbyła się w nowym Audytorium im. prof. Stanisława Skoczowskiego w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 Kwietnia 10. Oprawę muzyczną zapewnił natomiast zespół instrumentalny w całości złożony ze studentów studiów stacjonarnych pierwszego stopnia naszego Wydziału:

• Gitara basowa - Marcin Łukasik, 3 rok AiR
  • Gitara rytmiczna - Szymon Burko, 3 rok AiR
  • Gitara solowa - Łukasz Ochota, 3 rok TI
  • Fortepian, organy, II dyrygent - Konrad Słodowicz, 2 rok AiR
  • Instrumenty klawiszowe - Kamil Maliński, 2 rok TI
  • Klarnet - Maria Stodolna, 2 rok AiR
  • Saksofon - Maciej Lorek, 2 rok E
  • Wiolonczela - Magdalena Boguniecka, 3 rok E
  • Dyrygentka, pianistka - Agnieszka Surażyńska, 3 rok TI
  • Założyciel - dr inż. Jan Bursa

Zespół, który powstał 2 grudnia 2014 r., wykonał podczas uroczystości następujące utwory: Hymn Polski, Gaudeamus Igitur, Gaude Mater Polonia oraz Eviva studio w aranżacji Konrada Słodowicza. Był to pierwszy występ zespołu.Najlepsi absolwenci otrzymali listy gratulacyjne Dziekana oraz nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz firmy ASTOR i brightONE Sp. z o.o. Wyróżnieni zostali:Studia I stopnia:

• Pan inż. Wojciech Kwiatkowski, średnia ocen - 4,78absolwent kierunku Automatyka i Robotyka.
    • Pan inż. Maciej Jan Krempa, średnia ocen - 4,39absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja.
    • Pan inż. Paweł Prajzendanc, średnia ocen - 4,34absolwent kierunku Elektrotechnika.

Studia II stopnia:

• Pan mgr inż. Maciej Sokołowski, średnia ocen - 4,78absolwent kierunku Elektrotechnika.
    • Pan mgr inż. Artur Adamiak, średnia ocen - 4,75absolwent kierunku Automatyka i Robotyka.
    • Pani mgr inż. Agnieszka Rękawek, średnia ocen - 4,67absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja.

Podczas uroczystości, ogłoszone zostały również wyniki konkursu Dziekana na najlepszą pracę dyplomową magisterską i inżynierską w roku akademickim 2013/2014. Nagrody otrzymali:najlepsza praca dyplomowa inżynierska:

• na kierunku Automatyka i Robotyka: inż. Wojciech Kwiatkowski - "Układ sterowania manipulatorem satelitarnym"; opiekun: dr inż. Tomasz Barciński

najlepsza praca dyplomowa magisterska:

• na kierunku Automatyka i Robotyka: mgr inż. Jakub Pilarski - "Gra w warcaby z robotem przemysłowym Staeubli TX60"; opiekun: dr inż. Krzysztof Jaroszewski
    • na kierunku Elektrotechnika: mgr inż. Amadeusz Artur Abramowski - "Projekt generatora synchronicznego z magnesami trwałymi"; opiekun: dr inż. Piotr Paplicki
    • na kierunku Elektronika i Telekomunikacja: mgr inż. Patryk Henryk Pobłocki - "Stanowisko do pomiaru strat zgięciowych światłowodów mikrostrukturalnych"; opiekun: dr inż. Grzegorz Żegliński

Nagrody dla autorów najlepszych prac dyplomowych ufundowała firma DGS Poland oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich.Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości!Foto: Jerzy Undro