Uroczystość wręczenia dyplomów 31.01.2011 15:03

W dniu 28 stycznia 2011 r. w zabytkowej Sali Bogusława w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie absolwenci Wydziału Elektrycznego, w obecności licznie zgromadzonych rodzin i przyjaciół, odebrali z rąk rektora i dziekana dyplomy ukończenia studiów magisterskich jednolitych i studiów pierwszego stopnia. Wśród Gości byli również obecni partnerzy z Rady Programowo-Przemysłowej Wydziału Elektrycznego, którzy wspierają działalność badawczo-rozwojową i szkoleniową a także proces dydaktyczny, m.in. poprzez wspólne definiowanie tematów prac dyplomowych, szeroki program praktyk, staży studenckich i szkoleń, różnorodne nagrody.Najlepsi absolwenci otrzymali listy gratulacyjne Dziekana oraz pamiątkowe szklane statuetki przedstawiające budynek Wydziału Elektrycznego. Wyróżnieni zostali:

1. Pan inż. Adam Wojciech Łukomski, średnia ocen - 4,75absolwent kierunku Automatyka i Robotyka,studia stacjonarne pierwszego stopnia
  2. Pan mgr inż. Henryk Rusielewicz, średnia ocen - 4,86absolwent kierunku Elektronika i telekomunikacja,studia niestacjonarne drugiego stopnia
  3. Pan mgr inż. Dariusz Sławomir Skórski, średnia ocen -4,96absolwent kierunku Elektrotechnika,studia niestacjonarne drugiego stopnia

Ogłoszone zostały również wyniki konkursu Dziekana na najlepszą pracę dyplomową magisterską i inżynierską w roku akademickim 2009/2010.Komisja konkursowa postanowiła, że nagrody Dziekana Wydziału Elektrycznego otrzymają:

1. za najlepszą pracę dyplomową magisterską

• na kierunku Automatyka i robotyka:Janusz Bielak, Paweł Cielec „Dwukołowy, dynamicznie balansujący robot”; opiekun pracy: dr inż. Piotr Lech
    • na kierunku Elektronika i telekomunikacja:Tomasz Paczkowski, Przemysław Kruszyna „Estymacja parametrów kinematycznych dźwigu kamerowego z wykorzystaniem systemu mikroprocesorowego”; opiekun pracy: dr inż. Przemysław Mazurek
    • na kierunku Elektrotechnika:Andrzej Dylak „Opracowanie metodyki badań eksperymentalnych silników indukcyjnych liniowych na stanowisku dyskowym”; opiekun pracy: dr inż. Piotr Szymczak

2. za najlepszą pracę dyplomową inżynierskąRadosław Wesołowski „Wysokiej jakości foniczny 8-kanałowy przetwornik AC/CA z interfejsem cyfrowym AES/EBU i ADAT”; opiekun pracy: dr inż. Witold Mickiewicz
  3. za pracę dyplomową, w wyniku której powstało urządzenie, stanowisko laboratoryjne lub pomoc dydaktyczna najlepiej ilustrujące nowoczesną tematykę badań oraz studiów prowadzonych na wydzialePaweł Kosiński, Piotr Świątek „Integracja zaawansowanych sensorów z konstrukcją robota humanoidalnego”; opiekun pracy: dr inż. Rafał Osypiuk.

Kilkuletnią już tradycją tej uroczystości jest wręczanie nagród specjalnych autorom prac dyplomowych o tematyce najbardziej związanej z obszarem działalności naszych partnerskich firm. W tym roku fundatorem nagrody była firma OTICON, która wyróżniła pracę dyplomową Pani Aleksandry Miętus „Image Based Rendering Technology in Face Recognition Systems”, której opiekunem był dr inż. Krzysztof Okarma.Podczas uroczystości, wręczone zostały również certyfikaty potwierdzające wysokie umiejętności uzyskane w trakcie studiów. W tym roku kilkunastu absolwentów otrzymało certyfikaty firm: Astor – krajowego lidera w zakresie szkoleń, integracji oraz dostaw oprogramowania i sprzętu automatyki oraz Bernecker&Reiner – znanego europejskiego producenta komputerowych układów automatyki.Ponadto, Oddział Szczeciński SEP wyróżnił kilku absolwentów, którzy aktywnie działali w studenckich kołach naukowych, w tym w sekcji studenckiej stowarzyszenia IEEE.Na zakończenie uroczystości, Dziekan dr hab. inż. Stefan Domek zwrócił się do Absolwentów "Niech dyplom ukończenia studiów, który za chwilę otrzymacie, i na który w pełni zasłużyliście, stanie się paszportem do wspaniałej kariery zawodowej, niech ułatwi Wam skuteczne konkurowanie na europejskim, pozbawionym granic, rynku pracy i przyczyni się do Waszych dalszych sukcesów, a równocześnie sukcesów naszego Miasta i Regionu. Głęboko wierzę, że będziecie z dumą wspominać swoją Alma Mater, a w szczególności Wydział Elektryczny i z nostalgią wracać pamięcią do czasu spędzonego w murach szkoły. Być może również, w niedalekiej przyszłości, będziecie korzystali z różnych form kształcenia ustawicznego (kursów i studiów podyplomowych), jakie oferuje Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, w tym nasz wydział lub podejmiecie trud nauki na studiach doktoranckich, pamiętając, że ukończenie studiów wyższych stawia Was zaledwie na początku Waszej zawodowej kariery".