Uroczystość wręczenia dyplomów `2012 03.02.2012 15:03

W dniu 27 stycznia 2012 r. w zabytkowej Sali Bogusława w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie absolwenci Wydziału Elektrycznego, w obecności licznie zgromadzonych rodzini przyjaciół, odebrali z rąk Rektora i Dziekana dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia. Wśród Gości byli również obecni partnerzy z Rady Programowo-Przemysłowej Wydziału Elektrycznego, którzy wspierają działalność badawczo-rozwojową i szkoleniową a także proces dydaktyczny, m.in. poprzez wspólne definiowanie tematów prac dyplomowych, szeroki program praktyk, staży studenckich i szkoleń, różnorodne nagrody.Najlepsi absolwenci otrzymali listy gratulacyjne Dziekana oraz drobne upominki. Wyróżnieni zostali:

1. Pan mgr inż. Jakub Maciej Lisowski, średnia ocen – 4,99absolwent kierunku Automatyka i Robotyka,studia stacjonarne drugiego stopnia.
  2. Pan inż. Jacek Hryniewicz, średnia ocen – 4,92absolwent kierunku Automatyka i Robotyka,studia stacjonarne pierwszego stopnia.
  3. Pan inż. Jerzy Łukasz Beranek, średnia ocen – 4,71absolwent kierunku Elektrotechnika,studia stacjonarne pierwszego stopnia.
  4. Pan inż. Marcin Miśkiewicz , średnia ocen – 4,61absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja,studia stacjonarne pierwszego stopnia.
  5. Pan inż. Franciszek Sławomir Wolski , średnia ocen – 4,57absolwent kierunku Elektrotechnika,studia niestacjonarne pierwszego stopnia.

Ogłoszone zostały również wyniki konkursu Dziekana na najlepszą pracę dyplomową magisterską i inżynierską w roku akademickim 2010/2011. Nagrodę Dziekana otrzymali:

1. w kategorii - praca dyplomowa magisterska:Pan mgr inż. Michał Jabłoński - “Metody natężeniowe i laserowe w obrazowaniu pól akustycznych” (promotor: dr inż. Witold Mickiewicz, kierunek: EiT)Pan mgr inż. Jakub Maciej Lisowski - „Sterowanie orientacją satelity badawczego” (promotor: dr inż. Tomasz Barciński, kierunek: AiR)Pan mgr inż. Tomasz Stefaniak - „Analiza odpowiedzi częstotliwościowej modelu transformatora w warunkach kontrolowanej deformacji” (promotor: dr inż Szymon Banaszak, kierunek: E)
  2. w kategorii – praca dyplomowa inżynierska:Pan inż. Marcin Miśkiewicz - “Programator mikrokontrolerów serii tiny AVR wykorzystujący interfejs TPI” (promotor: dr inż. Krzysztof Penkala, kierunek: EiT)Pan inż. Jacek Hryniewicz – “Układ sterowania poziomu cieczy w zbiorniku o zmiennym przekroju” (promotor: dr hab. inż. Stefan Domek, kierunek: AiR)
  3. w kategorii – najlepsza praca dyplomowa w wyniku, której powstało urządzenie, stanowisko laboratoryjne lub pomoc dydaktyczna, najlepiej ilustrujące nowoczesną tematykę badań oraz studiów prowadzonych na Wydziale:Marcin Mikołajczak - “Urządzenia mobilne w sterowaniu procesami przemysłowymi” (promotor: dr inż. Paweł Dworak)

Na zakończenie uroczystości, Dziekan dr hab. inż. Stefan Domek, prof. nadzw. ZUT zwracając się do Absolwentów powiedział m.in. niech dyplom ukończenia studiów, który za chwilę otrzymacie, i na który w pełni zasłużyliście, stanie się paszportem do wspaniałej kariery zawodowej, niech ułatwi Wam skuteczne konkurowanie na europejskim, pozbawionym granic, rynku pracy i przyczyni się do Waszych dalszych sukcesów, a równocześnie sukcesów naszego Miasta i Regionu. Głęboko wierzę, że będziecie z dumą wspominać swoją Alma Mater, a w szczególności Wydział Elektryczny i z nostalgią wracać pamięcią do czasu spędzonego w murach szkoły. Być może również, w niedalekiej przyszłości, będziecie korzystali z różnych form kształcenia ustawicznego (kursów i studiów podyplomowych), jakie oferuje Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, w tym nasz wydział lub podejmiecie trud nauki na studiach doktoranckich, pamiętając, że ukończenie studiów wyższych stawia Was zaledwie na początku Waszej zawodowej kariery.Zdjęcia z uroczystości dostępne są w Dziekanacie WE ZUT.