Uroczyste posiedzenie Komitetu Elektrotechniki PAN na Wydziale Elektrycznym 25.05.2016 14:52

24 maja odbyło się na naszym Wydziale posiedzenie Komitetu Elektrotechniki PAN. Wydarzenie to połączone było z jubileuszem 60-lecia pracy dwóch Doktorów honoris causa naszej uczelni, Profesorów: Ryszarda Sikory - wychowawcy wielu autorytetów elektrotechniki oraz Adam Żuchowskiego - twórcy polskiej szkoły miernictwa dynamicznego.Podczas uroczystości, sylwetki Profesorów przedstawili: Prorektor ds. organizacji i rozwoju, prof. Ryszard Pałka oraz prof. Roman Kaszyński, przybliżając zebranym osiągnięcia naukowe oraz fakty z życia Jubilatów. Usłyszeliśmy także kilka anegdot z życia zawodowego i prywatnego Profesorów. Życzenia z okazji jubileuszu przekazał Rektor ZUT w Szczecinie - prof. Włodzimierz Kiernożycki. Specjalnie dla naszych seniorów wystąpił także zespół muzyczny studentów naszego Wydziału o nazwie „3-BURSbAnd”.Posiedzenie Komitetu Elektrotechniki było też okazją do uczczenia 70-lecia istnienia naszego Wydziału, którego historię przedstawił Dziekan, prof. Stefan Domek. Głos zabrał również Prodziekan ds. Organizacji i Rozwoju WE, dr hab. inż. Marcin Hołub, który wygłosił referat pt. "Półprzewodnikowe generatory w technologii zimnej plazmy". Wysłuchaliśmy także wystąpień przedstawicieli zachodniopomorskich firm przemysłu związanego z odnawialnymi źródłami energii: dr Magdaleny Klery-Nowopolskiej z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej oraz Macieja Twardowskiego i Łukasza Andrzejczaka z KK Wind Solutions.W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych Gości, profesorów mających znaczący wkład w rozwój elektrotechniki. Wśród nich znaleźli się m. in.:

• prof. dr hab. Roman Barlik, przewodniczący Sekcji Technicznej Centralnej Komisja do Spraw Stopni i Tytułów
  • prof. dr hab. Marian Pasko, członek Centralnej Komisja do Spraw Stopni i Tytułów
  • prof. dr hab. Jacek Marecki czł. rzecz. PAN
  • prof. dr inż. Stanisław Bolkowski, były Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich
  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Kluszczyński, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej
  • prof. dr hab. Andrzej Demenko, przewodniczący Komitetu Elektrotechniki PAN
  • prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor Politechniki Warszawskiej
  • dr inż. Piotr SZYMCZAK, Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Bardzo dziękujemy zaproszonym Gościom za przybycie, a Jubilatom raz jeszcze składamy serdeczne życzenia.obrazek