Uroczysta promocja doktorska oraz wręczenie odznaczeń i medali 13.11.2023 08:14

W dniu 10 listopada 2023 r. w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii odbyła się uroczysta promocja doktorów i doktorów habilitowanych naszej Uczelni. Dyplomy z rąk JM Rektora ZUT także pracownicy Wydziału Elektrycznego ZUT, którzy uzyskali stopnie naukowe w minionym roku akademickim w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne.

Dyplom doktora habilitowanego odebrała dr hab. Barbara Grochowalska z Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej, natomiast dyplom doktora otrzymali: dr inż. Adam Żywica z tej samej jednostki (promotorem pracy był dr hab. inż. Marcin Ziółkowski, prof. ZUT) oraz dr inż. Michał Raczyński - pracownik Katedry Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki (promotorem był dr hab. inż. Witold Mickiewicz, prof. ZUT). W tej samej Katedrze zatrudniony jest trzeci z naszych doktorów - dr inż. Sławomir Kocoń, który jednak nie mógł wziąć udziału w uroczystości (promotorem jego pracy był dr hab. inż. Jacek Piskorowski, prof. ZUT).

Pod koniec uroczystości w imieniu promowanych doktorów i doktorów habilitowanych głos zabrała dr hab. Barbara Grochowalska, która podziękowała za wsparcie władzom Uczelni i poszczególnych wydziałów, promotorom, rodzinom oraz wszystkim pozostałym osobom, które przyczyniły się do uzyskania awansów.

Trzech pracowników Wydziału odebrało również z rąk wicewojewody zachodniopomorskiego Mateusza Wagemanna oraz JM Rektora ZUT, prof. Jacka Wróbla Medale za Długoletnią Służbę przyznawane postanowieniem Prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został dr inż. Piotr Lech z Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej, natomiast medale srebrne uzyskali dwaj Prodziekani WE: dr hab. inż. Paweł Dworak, prof. ZUT oraz dr hab. inż. Marcin Ziółkowski, prof. ZUT.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Aurelia Kołodziej/ZUT