Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. z wizytą na Wydziale Elektrycznym 17.12.2014 15:55

W dniu 10 grudnia odwiedzili nasz Wydział uczniowie klasy o specjalności Teleinformatyka z Technikum Elektrycznego z Gorzowa Wielkopolskiego.Pierwszym punktem programu wycieczki było zapoznanie się z bazą naukowo-dydaktyczną Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki:

• salą laboratoryjną wyposażoną w sprzęt i oprogramowanie firmy National Instruments,
  • Laboratorium Manipulatorów Przemysłowych i Robotów Mobilnych
  • Laboratorium Sterowników Programowalnych SIMATIC

Następnie uczniowie przeszli do pomieszczeń naukowo-badawczych Katedry Telekomunikacji i Fotoniki, po których oprowadził ich mgr inż. Andrzej Niestorowicz. W Laboratorium Optoelektroniki zobaczyli, jak zbudowany jest laser na przykładzie lasera gazowego i zapoznali się z właściwościami światła laserowego. Duże zaciekawienie zwiedzających wzbudziła Pracownia Elementów Sieci Teleinformatycznych oraz Pracownia Optycznych Teleinformatycznych Sieci Odniesienia. Młodzież wzięła także udział w zajęciach interaktywnych przeprowadzonych przez dr inż. Piotra Lecha z Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej oraz wykładzie pt. "Teleportacja kwantowa - fotony, atomy i co dalej?”, który wygłosił dr inż. Marek Wichtowski z Katedry Telekomunikacji i Fotoniki.Uczniowie spotkali się również z Prodziekanem ds. nauczania dr hab. inż. Krzysztofem Okarmą, prof. ZUT, który przedstawił im ofertę dydaktyczną Wydziału. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.