Trzech pracowników Wydziału Elektrycznego na liście 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie 16.11.2021 09:59

W trzeciej edycji rankingu najczęściej cytowanych naukowców na świecie, opracowanego przez badaczy ze Stanford University, Elsevier B.V. oraz SciTech Strategies, Inc., wśród kilkunastu pracowników Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie znalazło się trzech pracowników Wydziału Elektrycznego.

Ranking składa się z dwóch części dotyczących wpływu dorobku zgromadzonego przez cały okres kariery akademickiej do końca 2020 r. oraz najczęściej cytowanych naukowców w roku 2020 wg bazy Scopus. W zestawieniu zawierającym znormalizowane wskaźniki wpływu dotyczące wpływu całościowego dorobku badaczy już po raz drugi znaleźli się prof. dr hab. inż. Adam Krzyżak (KPSiIM WE / Concordia University) oraz dr hab. inż. Jacek Piskorowski, prof. ZUT (KISSiE WE). Z kolei wśród 2% najczęściej cytowanych w roku 2020 naukowców znalazł się dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT (KPSiIM WE).

Prof. Adam Krzyżak zajmuje się badaniami z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także rozpoznawania wzorców oraz klasyfikacji sygnałów i obrazów. Zainteresowania naukowe prof. Jacka Piskorowskiego obejmują zagadnienia przetwarzania sygnałów, w szczególności ich filtracji z użyciem filtrów o zmiennych parametrach. Główną specjalność naukową prof. Krzysztofa Okarmy stanowią z kolei metody analizy obrazów i zastosowania systemów wizyjnych, zwłaszcza metod obiektywnej oceny jakości obrazów oraz ich wzajemnego podobieństwa.

Gratulujemy naszym pracownikom, życząc im dynamicznego rozwoju dalszej kariery!

Szczegółowe dane dostępne są na stronie Elsevier: elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/3