Trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Transformacja Energetyczna” 17.07.2024 10:53

Adresaci, do których skierowana jest oferta studiów podyplomowych

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów studiów wyższych (pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich) na dowolnym kierunku, którzy chcą zdobyć kompleksową wiedzę, umiejętności i kompetencje z transformacji energetycznej.

Zajęcia prowadzone będą głównie na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przy ul. Sikorskiego 37. ale także na innych wydziałach ZUT: Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Wydziale Techniki Morskiej i Transportu.

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich ZUT wspomaganych przez praktyków przemysłowych dysponujących aktualną wiedzą i doświadczeniem.

Cel studiów

Proces zmiany sposobu pozyskiwania, przetwarzania i zużywania energii wymaga szerokiej wiedzy i współpracy świata nauki oraz biznesu. Studia „Transformacja energetyczna” to oferta edukacyjna dla tych, którzy chcą być na bieżąco z problemami i wymaganiami towarzyszącymi tym wyzwaniom.

Transformacja energetyczna jest nie tylko koniecznością, ale także szansą na rozwój gospodarczy, społeczny i technologiczny. Kluczem do tego jest wiedza i kompetencje specjalistów, którzy będą w stanie zaprojektować, wdrożyć i zarządzać zrównoważonym systemem energetycznym.

Studia podyplomowe z transformacji energetycznej są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę, która posiada aktualną, kompleksową i praktyczną wiedzę na temat transformacji energetycznej i jej wpływu na różne sektory i obszary życia. Program studiów obejmuje wiedzę o zagadnieniu z perspektywy technicznej, ekonomicznej, prawnej i społecznej.

Zakres studiów został opracowany w ramach konsorcjum między Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, Politechniką Śląską oraz firmą ENERGO-COMPLEX Sp. z o.o. z Piekar Śląskich.

Kryteria przyjęć

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów studiów wyższych z uzyskanym co najmniej 6 poziomem PRK kwalifikacji pełnej na dowolnym kierunku, którzy chcą zdobyć kompleksową wiedzę, umiejętności i kompetencje z transformacji energetycznej.

Czas trwania – 2 semestry (łącznie 11 semestrów)

Zapisy: irk.zut.edu.pl/pl/offer/PD/programme/P_TE/

mgr Arleta Srebro