TIETOinformatyka dla TELEinformatyków 19.05.2015 09:45

W dniu 14. maja br. na Wydziale Elektrycznym odbyły się warsztaty prowadzone przez firmę TIETO. Celem spotkania było zapoznanie studentów, głównie Teleinformatyki, ze specyfiką firmy oraz aktualnymi kierunkami jej rozwoju, jak również stosowanymi rozwiązaniami z zakresu automatyzacji testów oprogramowania oraz rozwiązań do przesyłu dużej ilości danych stosowanych we współczesnej telekomunikacji.Miłym akcentem rozpoczynającym spotkanie była prelekcja absolwenta Wydziału Elektrycznego - Bolesława Małeckiego, który był pracownikiem naukowo-dydaktycznym naszego Wydziału w okresie, kiedy szczecińska część firmy TIETO dopiero powstawała, wówczas jeszcze jako RTS Sp. z o.o.Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród studentów Teleinformatyki, co niewątpliwie świadczy o wyjątkowej bliskości aktualnych obszarów działalności spółki oraz zagadnień szczególnie istotnych na studiach na tym kierunku, takich jak m.in. technologie radiowe, LTE, wirtualizacja i przetwarzanie w chmurze, czy programowanie urządzeń mobilnych oraz dla systemów wbudowanych.