Targi Kół Naukowych Wydziału Elektrycznego 17.03.2014 11:55

Z inicjatywy Samorządu Studenckiego 28 lutego zorganizowane zostały Targi Kół Naukowych. Odbyły się one w budynku Wydziału przy ul. 26 kwietnia w godzinach 10:00 – 15:00. Była to doskonała okazja na zaprezentowanie działalności i sukcesów studenckich kół naukowych naszego wydziału. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromną frekwencją oraz dużym zainteresowaniem studentów. SKN SKORP przedstawiło walki robotów mini-sumo oraz roboty typu „line-follower”. Nie od dziś wiadomo, że koło ma wiele sukcesów w ogólnopolskich turniejach i prężnie rozwija swoją działalność. Oblegane było również SKN SARIS, którego członkowie przedstawiali stanowisko eksperymentalne do implementacji i weryfikacji algorytmów sterujących bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz inne roboty mobilne. Kolejnym bogato prezentującym się kołem naukowym był AKSON. Ich pokaźna wystawa elektroniki zaowocowała dużym zainteresowaniem ze strony studentów. Koło prowadzi bardzo aktywną działalność na naszej uczelni jak i poza nią, stając się tym samym prężnie rozwijającym się i reprezentatywnym kołem naszego wydziału. Na Targach nie zabrakło także SKN RADIUS, które również cieszyło się sporym zainteresowaniem dzięki swojej prezentacji skanera laserowego. Wystawa była efektowna i znalazła zainteresowanie wśród osób z różnych kierunków studiów. Warto dodać, że koło współpracuje z Katedrą Telekomunikacji i Fotoniki, dzięki czemu może pracować w Laboratorium Technologii Teleinformatycznych i Fotoniki. Ciekawostką było stanowisko SKN APACZ 500. Zorganizowało ono bowiem konkurs polegający na przejściu przez labirynt, zaimplementowany w środowisku Matlab, kulką sterowaną przy wykorzystaniu akcelerometru w smartfonie. Innowacyjna formuła konkursu oraz ciekawa nagroda sprawiły, że wielu studentów spróbowało swoich sił. Zawody wygrał Łukasz Mackiewicz z drugiego roku Automatyki i Robotyki. Na Targach pojawił się również ambasador firmy Nokia Solutions and Networks, który zachęcał studentów do podjęcia staży i praktyk w tej firmie. Światowy lider z branży telekomunikacji, obsługujący większość sieci komórkowych w Polsce, w naszym kraju posiada między innymi oddział R&D i obecnie poszukuje studentów i absolwentów do współpracy.Samorząd Studentów Wydziału Elektrycznego dziękuję wszystkim za przybycie i zaprasza na kolejne imprezy.