Targi Kół Naukowych na Wydziale Elektrycznym 22.12.2014 14:32

9. grudnia w budynku przy ul. 26 Kwietnia 10 odbyły się Targi Kół Naukowych. Miały one na celu zachęcić studentów młodszych lat do zaangażowania się w życie Wydziału i oderwania się od ram biernego studenta. Nasze koła naukowe wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami na tle uczelni i mają renomę w całym kraju. Realizowane prace badawcze i projekty doceniane są przez szerokie grono profesorów w Polsce i za granicą, a członkowie kół są laureatami różnych konkursów i zawodów.Targi Kół Naukowych przyciągnęły wielu studentów - zainteresowanie działalnością poszczególnych kół było ogromne. Studenckie Koło Naukowe SKORP pozwoliło zapoznać się z pracą przy budowaniu robotów mobilnych, można było też zobaczyć, jak steruje się quadrocopterem. Platforma symulacyjna samochodu wyścigowego oraz pokazy robotów minisumo wywarły na studentach ogromne wrażenie. Przedstawiono również robota balansującego, który zdobył pierwsze miejsce na Sesji Kół Naukowych ZUT. Studenckie Koło Naukowe SARIS zaprezentowało system sterowania bezzałogowego statku powietrznego oraz czujnik prędkości rzeczywistej i modele platformy Stewarda. Studenckie Koło Naukowe ACT pokazało efekty prac przy budowaniu gondoli służącej do lotów stratosferycznych oraz inkubatora do roślin. W inkubatorze tym symulować można specjalne warunki poprzez zmianę wilgotności powietrza oraz podwyższanie bądź zmniejszanie temperatury. Pozytywnie zaprezentowało sie również Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej AKSON, które zaprezentowało urządzenie do pomiaru impedancji bioelektrycznej.Targi Kół Naukowych są cykliczną imprezą, która zdobywa renomę na uczelni i mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach przyciągnie również studentów z innych wydziałów jak i uczniów szkół średnich.