Targi Kół Naukowych na Wydziale Elektrycznym 18.12.2012 08:57

13 grudnia br. odbyły się na Wydziale Elektrycznym Targi Kół Naukowych. Wydarzenie odbywało się pod hasłem "Oderwij się od schematów!" i miało na celu wzbudzenie zainteresowania oraz ochoty wstępowania do studenckich kół naukowych na naszym wydziale. Miało pobudzić młode roczniki do zaangażowania się w życie studenckie i oderwania się od ram biernego studenta.Koła naukowe naszego wydziału wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami na tle Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz mają renomę w całym kraju. Prace badawcze i realizowane projekty są doceniane przez szerokie grono profesorów w Polsce i za granicą, a członkowie kół są laureatami różnych konkursów i zawodów.Targi Kół Naukowych przyciągnęły wielu studentów i zainteresowanie działalnością poszczególnych kół było ogromne. Studenckie Koło Naukowe SKORP pozwoliło zapoznać się z pracą "od kuchni" przy budowaniu robotów mobilnych. Dodatkowe pokazy walk minisumo wywarły na studentach ogromne wrażenie. Niezwykle pozytywnie zaprezentowało się również Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej AKSON, które zaprezentowało swoje najnowsze osiągnięcia - między innymi urządzenie do pomiaru impedancji bioelektrycznej oraz innowacyjne podejście do wirtualnego rezonansu. Odbywały się także wycieczki do laboratorium fotoniki organizowane przez Studenckie Koło Naukowe RADIUS. Natomiast Studenckie Koło Naukowe SARIS przyciągało studentów do współpracy przy spektakularnym projekcie budowy autonomicznego robota latającego. Elektro-szybowiec był największym eksponatem na odbytych pokazach. Znakomitą oprawę wydarzenia nadało stanowisko koła Naukowego Student Branch IEEE, które muzyką przyciągało studentów do zaangażowania się w projekty realizowane w ramach koła i możliwość wyjazdów na międzynarodowe konferencje. Dodatkowo, Studenckie Koło Naukowe ACT pokazało efekty prac przy budowaniu stanowiska laboratoryjnego do sterowania orientacją przy pomocy momentu siły.Mamy nadzieję, że Targi Kół Naukowych staną się cykliczną imprezą, która zdobędzie renomę na uczelni i w kolejnych edycjach przyciągnie również studentów z innych wydziałów, jak i uczniów szkół średnich. Wszystkim studentom dziękujemy za przybycie i zapraszamy do oglądania galerii z targów na samorządowym profilu facebook (www.facebook.com/SWESSZUT).