Szkolenie AUTODESK FUSION 360 29.05.2019 10:13

W dniu 28.05.2019 na naszym Wydziale odbyło się szkolenie w środowisku Autodesk Fusion 360, które przeprowadził szkoleniowiec z Autoryzowanego Centrum Treningowego Autodesk CADemia.pl – Pan Tomasz Dereń. Udział w nim wzięli studenci Wydziału Elektrycznego, którzy należą do Studenckich Kół Naukowych SKORP oraz ACT. Program Fusion 360 to kolejna odsłona oprogramowania typu CAD stworzona przez firmę Autodesk, dzięki której można wykonywać rozmaite projekty 2D oraz modele 3D, które mieszczą się w chmurze. Autonomia tej aplikacji polega na tym, że pliki jej zamieszczone są w chmurze A360, a także dostęp do nich ma jednocześnie kilka osób, które pracuje nad jednym konkretnym projektem. W przypadku naszych studentów celem szkolenia było stworzenie modelu robotycznego 3D, którym był manipulator ze specyficznym chwytakiem. Na szkoleniu poruszono następujące tematy:

• zapoznanie się z funkcjonalnościami programu,
  • jego personalizacja,
  • korzystanie podstawowych narzędzi rysunkowych,
  • generowanie modeli 3D,
  • dopasowanie odpowiedniego materiału wykonawczego obiektu,
  • parametryzacja,
  • wiązania i zależności modeli 3D,
  • wykonywanie animacji z komponentami modelu,
  • ustawianie ograniczeń ruchu poszczególnych elementów.

Studenci aktywnie uczestniczyli w czterogodzinnych warsztatach i wykonali samodzielnie pierwszy z elementów manipulatora, czyli jego chwytak. Poznając aplikację Fusion 360 jednocześnie zobaczyli, jak uniwersalnym jest środowiskiem, które łączy zarówno nowatorskie narzędzia inżynierskie oraz aplikację zapewniającą dobrą zabawę.

Dziękujemy serdecznie Panu Tomaszowi za przeprowadzenie dla nas szkolenia i liczymy, że nasz wydział będzie chętny do nawiązania współpracy z firmą CADemia.pl w celu organizacji większej ilości szkoleń dotyczących grafiki inżynierskiej.

Chcesz się spełniać w grafice inżynierskiej oraz tworzyć rozmaite projekty, a następnie je realizować? Dołącz koniecznie do Studenckiego Koła Naukowego SKORP lub ACT. Spotkania SKORP-a odbywają się w każdy wtorek o 16:00 w sali 229 budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 kwietnia 10, a spotkania SKN ACT w każdą środę o 16:00 w 429 w tym samym budynku. Serdecznie zapraszamy!

Prezes SKN SKORP
Michał Cichowicz