Szkolenia Studenckiego Koła Naukowego Teleinformatyki Apacz 500 25.11.2013 14:37

W dniu 22 listopada zakończony został pierwszy cykl szkoleń (1 godzina wykładu i 6 godzin warsztatów) z zakresu montażu nieliniowego filmów, poprowadzony przez Koło Naukowe Teleinformatyki "Apacz 500" (spotkania odbyły się w dniach 9, 15 oraz 22 listopada 2013 r.). Członkowie koła: Karol Marcewicz, Wojciech Jung, Bartosz Gregor i Damian Klein wraz z opiekunem dr inż. Piotrem Lechem nieśli pomoc w realizacji projektu międzynarodowego pt.: „Mam zdanie, mam głos – Szkolny Program Telewizyjny” w ramach programu Comenius przyznanego Zespołowi Szkół nr 5 w Szczecinie.W ramach zajęć młodzież, pod bacznym okiem naszych studentów, poznała podstawowe zasady realizacji materiału oraz trudną sztukę montażu filmu. Podczas warsztatów powstały krótkie etiudy filmowe pt. Fragmenty z życia „Konia”. Zajęcia przeprowadzono w laboratoriach Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej.

foto: Przemysław Mazurek