Szkoła letnia w ramach projektu PlasTEP 15.08.2011 09:04

W dniach 31. lipca – 5. sierpnia na Wydziale Elektrycznym gościło blisko 30 studentów, młodych naukowców oraz pracowników przemysłu z prawie całej Europy, podczas współorganizowanej przez Wydział drugiej edycji letniej szkoły dotyczącej zastosowania technologii plazmowych do ochrony środowiska (Summer School about Plasma Technologies for Environment Protection).Letnia szkoła rozpoczęła się w Warszawie 25. lipca a zakończyła się w Szczecinie 5. sierpnia 2011 r. Nasz Wydział organizował ją wspólnie z Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej w ramach projektu PlasTEP. Uczestnikami szkoły byli studenci, doktoranci oraz pracownicy przemysłu, którzy przyjechali z krajów centralnej Europy (między innymi z Litwy, Łotwy, Niemiec i Polski) oraz spoza Europy. Wykłady prowadzone były przez zaproszonych gości – wybitnych naukowców z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Litwy, Łotwy i Finlandii - specjalistów z dziedziny plazmowych technik w ochronie środowiska.Oprócz zajęć teoretycznych, słuchacze szkoły zdobywali wiedzę praktyczną w naszym laboratorium badawczym energoelektronicznych źródeł zasilania dla technologii zimnej plazmy. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć instalacje oczyszczania gazów odlotowych w elektrociepłowni Pomorzany oraz zwiedzić laboratoria Leibniz Institute for Plasma Science and Technology w Greifswaldzie.