Sukcesy wydziałowych kół naukowych podczas V Uczelnianej Sesji Kół Naukowych 09.12.2013 11:25

6 grudnia 2013 roku odbyła się V Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Patronat honorowy nad Sesją objęli: JM Rektor ZUT, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kiernożycki, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, i Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. nadzw ZUT.Sesja podzielona została na pięć bloków tematycznych: techniczny, przyrodniczy, ekonomiczny, chemiczny oraz interdyscyplinarny. W tegorocznej edycji udział wzięło 39 Studenckich Kół Naukowych reprezentujących dziesięć wydziałów uczelni. W sumie nadesłano 71 streszczeń, z czego 26 do bloku technicznego, 24 do bloku przyrodniczego, 9 streszczeń przesłanych do bloku ekonomicznego, 7 do bloku chemicznego i 5 do bloku interdyscyplinarnego.Po raz trzeci z rzędu, koła naukowe Wydziału Elektrycznego zdobyły niemal wszystkie nagrody w bloku technicznym:I miejsce:SKN SARIS za pracę pt. "Stanowisko eksperymentalne do implementacji algorytmów sterowania BSP (bezzałogowym statkiem powietrznym)" autorstwa Michała Zielińskiego, Artura Adamiaka i Kamila Galanta. Opiekun: dr inż. Rafał Osypiuk, Katedra Automatyki Przemysłowej i Robotyki.III miejsce:SKN Inżynierii Biomedycznej AKSON za pracę pt. "Scalony skaner impedancji w wybranych aplikacjach biopomiarowych" autorstwa Marcina Walków i Łukasza Przeniosło. Opiekun: dr inż. Krzysztof Penkala, Katedra Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki.Wyróżniony został także referat SKN Elektroniki i Technologii Bezprzewodowych DIPOL pt. "Koncepcja mobilnego systemu do pomiarów bioimpedancji, z możliwością bezprzewodowej komunikacji z komputerem" autorstwa Michała Raczyńskiego, Sebastiana Dzikowickiego oraz Macieja Tomczuka. Opiekun: dr inż. Marek Jaskuła, Katedra Inżynierii Systemów Sygnałów i Elektroniki, WE.Ponadto Bartłomiej Błeszyński, uczeń LO Nr 2 w Szczecinie i jednocześnie członek-sympatyk SKN Inżynierii Biomedycznej "Akson", który na sesji zaprezentował poza konkursem swoją pracę "Ramię wspomagane", uzyskał specjalne wyróżnienie przyznane przez jury Bloku Technicznego (również poza końcową klasyfikacją konkursową).Serdecznie gratulujemy naszym studentom i ich opiekunom!