Aktualności

Sukcesy elektryków podczas IX Międzywydziałowych Mistrzostw ZUT w Szachach 27.11.2018 13:17

25 listopada br. w siedzibie KU AZS ZUT przy ul. Sikorskiego 31/32 rozegrane zostały IX Międzywydziałowe Mistrzostwa ZUT w Szachach. W turnieju wzięło udział 22 zawodników, w tym 19 studentów, 1 doktorant i 2 pracowników ZUT. O miano najlepszego wydziału walczyło sześć jednostek.

Wydział Elektryczny reprezentowany był przez 5 zawodników:

• mgr inż. Adam Żywica (pracownik: Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki, doktorant: Elektrotechnika, rok 4, S3), miejsce 3 (5pkt.)
  • Michał Zarzycki (student: Elektrotechnika, rok 3, S1), miejsce 5 (5 pkt.)
  • inż. Kacper Szubartowski (student: Elektrotechnika, rok 1, S2), miejsce 9 (4 pkt.)
  • Hubert Dziurla (student: Elektrotechnika, rok 4, S1), miejsce 11 (4 pkt.)
  • inż. Andrii Obukhov (student: Elektrotechnika, rok 1, S2), miejsce 13 (3 pkt.)

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył mgr inż. Krzysztof Sielicki z WTiICh, zdobywając komplet punktów (7 pkt.). Drugie miejsce zajął Szymon Pinkas z WBiA (5 pkt.), a trzecie - pracownik naszego Wydziału - mgr inż. Adam Żywica (5 pkt.).
W klasyfikacji wydziałowej zwyciężył Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej zdobywając 30,5 punktu. Drugie miejsce zajął Wydział Elektryczny (26,0 pkt.), a trzecie Wydział Informatyki (16 pkt.).

Turniej został rozegrany w formule „open”, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Każdy zawodnik miał 10 minut na rozegranie jednej partii oraz dodatkowo 5 sekund za każde wykonane posunięcie. Sędziował Arkadiusz Korbal (sędzia klasy I). O kolejności wydziałów decydowała suma punktów uzyskanych w grze przez wszystkich zawodników reprezentujących dany wydział oraz punktów za uczestnictwo (wydział otrzymywał po jednym punkcie za każdego zawodnika, który rozegrał wszystkie rundy).

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za aktywność!