Sukces studentów WE na XL Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie 12.05.2011 10:29

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych studentów. W dniach 6–8 maja 2011 r. na Uniwersytecie Warmińsko–Mazurskim w Olsztynie odbyło się XL Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. Reprezentowali nas członkowie Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Biomedycznej Akson (opiekun – dr inż. Krzysztof Penkala). Przedstawili oni następujące prace:

• „Wirtualne obrazowanie rezonansu magnetycznego jako metoda poprawiania jakości obrazów medycznych”, inż. Przemysław Makiewicz (S2/ET);
  • „Konstrukcja i zastosowanie cyfrowej linii opóźniającej zbudowanej na bazie układu FPGA”, inż. Michał Jabłoński, inż. Przemysław Makiewicz (S2/ET).

Za pierwsze z tych wystąpień przyznano nagrodę – drugie miejsce w panelu nauk technicznych. Pierwsze i trzecie miejsca w tym panelu zajęły referaty studentów Wojskowej Akademii Technicznej. Nagrodzona praca z naszego wydziału stanowi kontynuację badań prowadzonych w Katedrze Inżynierii Sygnałów, Systemów i Elektroniki, które zostały w części zaprezentowane w obronionej niedawno pracy dyplomowej inżynierskiej Przemysława Makiewicza.