Sukces SKN "Skorp" na Międzynarodowym Turnieju Robotów "Robotic Tournament 2012" 06.04.2012 13:10

Z radością przekazujemy informację o podwójnym sukcesie naszych studentów. 25 marca br. odbyła się IV edycja Międzynarodowego Turnieju Robotów „Robotic Tournament 2012” organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku we współpracy z Politechniką Śląską.Podczas zawodów konstrukcje z Polski, Czech i Słowacji rywalizowały między innymi w konkurencjach: Sumo, MiniSumo, Linefollower, MicroMouse oraz Freestyle.Na turnieju Wydział Elektryczny był jak zwykle reprezentowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Robotyki Praktycznej „SKORP” (opiekun mgr inż. Andrzej Biedka): Mateusza Spychałę, inż. Bartosza Sidorowicza oraz inż. Radosława Waldona. Pierwszy z nich ze swoją konstrukcją o nazwie „Phobos” zajął 2. miejsce w kategorii Linefollower. Sukces ten jest tym bardziej warty zaznaczenia, ponieważ osiągnął go student I roku kierunku Automatyka i Robotyka już po paru miesiącach pracy w Kole. Pozostałe 2 roboty mini sumo – „Slayer” i „Shadow” dostały się do ścisłego finału, uzyskując odpowiednio 2. i 5. miejsce.Nasi reprezentanci ze „SKORP”-u stanęli pierwszy raz na podium jednocześnie w 2 kategoriach. Było to możliwe dzięki wytężonej pracy większej ilości członków. Jak zawsze, SKN „SKORP” zachęca do uczestnictwa i działalności nowe osoby, które chcą zdobyć praktyczne doświadczenie i umiejętności nieocenione w życiu zawodowym, osiągając przy tym sukcesy na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Przypominamy, że zdobyte wyróżnienia brane są pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o stypendia naukowe.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !Zachęcamy do zapoznania się z materiałami: