Sukces naszych studentów na I Międzywydziałowych Mistrzostwach ZUT w Szachach 27.10.2010 12:29

W minioną sobotę, 23 października 2010 r. w siedzibie KU AZS ZUT przy ul. Sikorskiego 31 rozgrywane były I Międzywydziałowe Mistrzostwa ZUT w Szachach. W turnieju wzięło udział 7 wydziałów ZUT (zabrakło reprezentacji Wydziału Ekonomicznego, Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa).Wśród uczestników było 13 studentów, 1 studentka i 3 pracowników ZUT. Wszyscy uczestnicy grali w tej samej grupie (ze względu na ilość zgłoszeń, nie był możliwy podział na grupy). Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Każdy zawodnik miał 15 min na rozegranie jednej partii. Najlepszym wydziałem okazał się Wydział Elektryczny, drugie miejsce zajął Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej a trzecie - Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Arkadiusz Korbal (WE), przed Jackiem Klimaszewskim (WI) i Małgorzatą Friedrich (WTiICh).