Stypendium Stowarzyszenia Elektryków Polskich dla naszych studentów 15.01.2015 09:32

Miło nam poinformować, że studenci Wydziału Elektrycznego, jednocześnie członkowie Akademickiego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich, panowie Michał Łada oraz Paweł Prajzendanc, znaleźli się w gronie laureatów stypendium SEP. Coroczne stypendia SEP przyznawane są uczniom szkół średnich, studentom i młodym pracownikom nauki szkół wyższych o kierunku szeroko rozumianej elektryki i informatyki, posiadającym znaczący dorobek i wyróżniającym się wynikami w nauce i działalności społecznej.Pan Michał Łada obecnie jest studentem studiów stacjonarnych II stopnia kierunku elektrotechnika. Od dwóch lat jest prezesem prężnie działającego koła AK SEP na naszym Wydziale, które w znacznej mierze przyczyniło się do sukcesu organizacyjnego II Forum Młodzieży oraz XXXVI Walnego Zjazdu Delegatów SEP w 2014 r.Pan Paweł Prajzendanc jest studentem studiów niestacjonarnych II stopnia kierunku elektrotechnika. Oprócz działalności w AK SEP, zajmuje się również działalnością naukową. W jego dorobku znajdują się dwa współautorskie artykuły:1. Wybrane rozwiązania energooszczędnych napędów do obiektów nawodnych i podwodnych – wygłoszony na konferencji i-MITEL 2014.2. Hybrydowe systemy zasilania znaków nawigacyjnych – opublikowany w czasopiśmie Wiadomości Elektrotechniczne nr 11/2014.Wręczenie stypendiów odbyło się w trakcie tradycyjnego spotkania świąteczno-noworocznego przyjaciół i sympatyków SEP w dniu 16.12.2014 r. w Warszawie.