Aktualności

Studiuj na WE i bierz 1000 złotych! 23.06.2009 11:51

Została zakończona ocena merytoryczna wniosków nadesłanych w odpowiedzi na konkurs "Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy" (konkurs zamknięty nr 1/POKL/4.1.2/2009, w ramach Poddziałania 4.1.2 programu Kapitał Ludzki).Wniosek Wydziału Elektrycznego ponownie uzyskał wsparcie dla kierunku automatyka i robotyka. Wsparcie obejmuje studia zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia. Należy podkreślić, iż jest to jeden z 59 zaakceptowanych wniosków w Polsce (na 163 nadesłane propozycje) oraz jeden z dwóch na ZUT!Program "kierunków zamawianych" uruchomiony został pilotażowo w październiku 2008 roku. Łączny budżet do 2013 roku wynosi 1,5 mld złotych. Celem programu jest wykształcenie dodatkowo kilkudziesięciu tysięcy absolwentów kierunków technicznych, informatycznych i matematycznych, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Najlepsi studenci, nawet 50 procent na roku, może otrzymywać stypendium miesięczne w wysokości 1000 zł.W ramach projektu "Uatrakcyjnienie procesu kształcenia i zapewnienie wyższej jego jakości na kierunku automatyka i robotyka" zaplanowano, poza programem stypendialnym dla studentów, następujące działania:

  • wydanie trzech nowoczesnych skryptów z zakresu automatyzacji procesów przemysłowych
  • wyjazdy studentów na specjalistyczne targi krajowe i zagraniczne
  • zwiedzanie przez studentów wybranych zakładów pracy w kraju i zagranicą
  • wykłady zapraszanych wykładowców z innych uczelni
  • specjalistyczne seminaria/warsztaty prowadzone przez pracowników firm
  • zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych do praktycznej realizacji prac laboratoryjnych i projektowych
  • finansowanie specjalistycznych certyfikatów przez studentów kierunku Automatyka i robotyka: projektowanie instalacji elektrycznych z użyciem oprogramowania AutoCAD, uzyskanie uprawnień SEP do 1kV (po zakończeniu przedmiotów obieralnych, ujętych w ofercie dydaktycznej Wydziału)

W ramach projektu sfinansowane zostaną zajęcia prowadzone w ramach programów wyrównawczych z matematyki fizyki dla studentów pierwszego roku.