Student Wydziału Elektrycznego wśród najlepszych w komputerowym wyścigu 08.05.2012 08:36

Podczas gali w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie ogłoszeni zostali zwycięzcy konkursu programistycznego organizowanego przez firmę Tieto.Ponad 600 studentów z całego kraju wzięło udział w internetowym teście sprawdzającym wiedzę i umiejętności w zakresie programowania. Do finału, który odbył się w Szczecinie, zakwalifikowano dziewięciu. Zwycięzcę wyłonił wirtualny wyścig samochodowy. W zadaniu finałowym należało napisać program sterujący samochodem i pokonać - na torze - auta konkurentów. Jury oceniało jakość kodu programów oraz sposób ich prezentacji.Pierwsze miejsce zajął student Politechniki Śląskiej. Na wysokim, czwartym miejscu uplasował się Jacek Hryniewicz, student II roku studiów II stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka prowadzonych na Wydziale Elektrycznym ZUT.Najlepsi młodzi programiści w nagrodę otrzymali sprzęt elektroniczny i oprogramowanie. Będą też mogli odbyć staże w oddziałach firmy Tieto, międzynarodowego koncernu informatycznego.

Gratulujemy!